میکرویپیگمنتیشن

امروزه داشتن ظاهری زیبا و آراسته در میان بانوان اهمیت بالایی دارد اما با توجه به میزان اهمیت این موضوع انجام آرایش به صورت روزمره مشکلات و سختی های خاص خود را دارد که با وجود زمان اندک روزانه برای آرایش صورت مشکلات را دو چندان میکند. اما آیا راهکار جایگزین وجود دارد؟ در ادامه به بررسی جدید ترین روش آرایش دائم میپردازیم.

آرایش دائم چیست و به چه صورت انجام میشود؟

میکروپیگمنتیشن به فرایند کاشت رنگدانه های زیست سازگار در عمق مشخصی از پوست، با حداقل آسیب به بافت اطلاق می شود. این متد روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه استاندارد میکروپیگمنتیشن و وسایل یکبار مصرف استریل که به کاربر این امکان را می دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام نماید.

میکروپیگمنتیشن یکی از روش های آرایش دائم است و در صورتی که با دستگاه آمیا و کارتریج های ظریف آمیا انجام شود، نتیجه ای زیبا و طبیعی به همراه دارد. میکروپیگمنتیشن ابرو، چشم و لب از پرکاربردترین روش های میکروپیگمنتیشن در زیبایی هستند.

با توجه به حساسیت این روش آرایش دائم و ارتباط آن با زیبایی و سلامتی افراد نکات مهمی نیز باید قبل و بعد و در حین کار رعایت شود که در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت:

آرایش دائم یا میکرویپیگمنتیشن چیست | همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن

نکات مهم در آرایش دائم به روش میکروپیگمنتیشن

در آرایش دائمی به روش میکروپیگمنتیشن به دلیل ماهیت انجام کار می بایست به نکات زیر توجه ویژه ای داشت:

دستگاه ها، رنگ ها و ملزومات مصرفی مورد استفاده می بایست براساس اصول پزشکی تهیه و تولید شده باشند، در غیر اینصورت استفاده از وسایل غیراستاندارد می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای کاربر و مشتری به همراه داشته باشد. کاربر دستگاه می بایست دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن، تکنیک های انجام کار، اصول زیبایی شناختی، طراحی چهره و … را گذرانده باشد، در غیر اینصورت به دلیل دائمی بودن آرایش، ممکن است خواست مشتری تأمین نشده و باعث ایجاد بحران های روحی در فرد گردد.

آرایش دائم یا میکرویپیگمنتیشن چیست | همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن

آشنایی با میکروپیگمنتیشن ابرو

ابروها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند و گاهی اوقات ابروهای کم پشت و یا نا متقارن زیبایی تمام چهره را تحت تاثیر قرار می دهند. یکی از بهترین روش ها برای اصلاح ناقرینگی ابرو و ایجاد ابروهایی طبیعی و زیبا، میکروپیگمنتیشن ابرو می باشد.

در این روش با استفاده از کارتریج های بسیار ظریف، خطوطی مانند مو روی ابروها ایجاد کرده و با طرحی طبیعی و زیبا می توان ابروها را پر و قرینه نمود.

اما پس از میکروپیگمنتیشن ابرو تکنیک بسیار حرفه ای تر، جدید تر و کارآمد تر نیز معرفی شد که به دیجیتال بلیدینگ مشهور است. در لینک زیر میتوانید در خصوص دیجیتال بلیدینگ ابرو و تفاوت دیجیتال بلیدینگ با سایر روش های آرایش دائم اطلاعات بسیاری به دست آورید.

آشنایی با میکروپیگمنتیشن چشم

میکروپیگمنتیشن چشم، با سه روش بن مژه، خط چشم و سایه چشم انجام می شود. در میکروپیگمنتیشن بن مژه، با استفاده رنگدانه مشکی، خطی ظریف در بین مژه ها ایجاد می شود که ظاهری پر و زیبا در مژه ها ایجاد کرده و حالتی طبیعی و شاداب به چشم ها می بخشد. میکروپیگمنتیشن خط چشم یکی دیگر از کاربردهای میکروپیگمنتیشن می باشد که با ایجاد خط چشمی طبیعی و زیبا به چشم ها حالت می دهد.

یکی دیگر از کاربردهای میکروپیشگمنتیشن چشم، سایه چشم است. در این تکنیک به ایجاد خط چشم و سایه ای پودری و ظریف در کنار آن، ظاهری زیبا می توان به چشم ها بخشید.

در نهایت هم بهتر است اطلاعاتی در خصوص جدیدترین تکنیک آرایش دائم چشم یعنی دیجیتال بلیدینگ چشم کسب کنیم. بدین منظور میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:

آرایش دائم یا میکرویپیگمنتیشن چیست | همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن
آرایش دائم یا میکرویپیگمنتیشن چیست | همه چیز در مورد میکروپیگمنتیشن

آشنایی با میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب یکی دیگر از کاربردهای میکروپیگمنتیشن است که برای ایجاد رژ لب و یا سایه لب طبیعی، زیبا و نیمه دائم استفاده می گردد. این روش، انتخاب مناسبی برای افرادی است که لب های تیره یا بی رنگ دارند، چون با این روش می توانند پیگمنت های طبیعی و رنگ زیبایی را در لب ها ایجاد نمایند.

پس از میکروپیگمنتیشن لب تکنیک جدید دیجیتال بلیدینگ مطرح میشود. دیجیتال بلیدینگ لب. جدید ترین و البته مناسب ترین روش برای آرایش دائم لب که در لینک زیر به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

تفاوت تاتو های قدیمی با میکروپیگمنتیشن در چیست؟

تاتو در حقیقت روش سنتی و غیر ایمن انتقال رنگ به زیر پوست می باشد. استفاده از دستگاه ها و سوزن های غیر بهداشتی، رنگ هایی که از مواد غیراستاندارد و در محیط غیراستریل تهیه شده و همچنین عدم کنترل عمق نفوذ رنگ توسط کاربر، از عوارض جبران ناپذیر تاتو محسوب می گردد.

اما در روش میکروپیگمنتیشن استفاده از دستگاه های واجد استانداردهای پزشکی، رنگدانه های تولید شده براساس اصول زیست سازگاری، استفاده از سوزن های یکبار مصرف استریل به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن، همچنین انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره توسط پیگمنتر (اجرا کننده میکروپیگمنتیشن) همه و همه از اصول اساسی آرایش دائمی در روش میکروپیگمنتیشن بوده و حداقل عوارض جانبی را برای مشتری به همراه خواهد داشت.

باید ها و نباید های مهم آرایش دائم

میکروپیگمنتیشن یکی از روش های آرایش دائم است و نتایج آن برای حداقل ۱ تا ۳ سال باقی می ماند. همچنین از آنجایی که در این روش سوزن دستگاه وارد پوست شده و با خون و لنف فرد در ارتباط است، رعایت نکات ایمنی و استاندراد و توجه به تکنیک های اجرایی اهمیت بالایی دارد.

در میکروپیگمنتیشن می بایست از دستگاه، رنگ و ملزوماتی استفاده شود که بر اساس استانداردهای پزشکی تهیه و تولید شده اند و دارای مجوز های مربوطه می باشند. در صورتی که از دستگاه ها و ملزومات استاندارد استفاده نگردد، امکان انتقال بیماری های واگیر، ایجاد حساسیت و عفونت وجود دارد و ممکن است آسیب های جبران ناپذیری در فرد ایجاد گردد.

یکی دیگر از نکات مهم در اجرای میکروپیگمنتیشن، مهارت و تخصص پیگمنتر می باشد. پیگمنتر می بایست تکنیک های اجرای کار، اصول زیبایی شناسی، طراحی چهره و … را آموزش دیده باشد و در اجرای آن حرفه ای باشد تا بتواند چهره ای زیبا و طبیعی را برای مراجعین ایجاد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.