دیجیتال بلیدینگ چشم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دیجیتال بلیدینگ چشم، روشی است که با استفاده از آن میتوان آرایشی نیمه دائم، طبیعی و زیبا برای چشم ها داشت. از  این تکنیک می توانید برای داشتن بن مژه، خط چشم و یا سایه چشم نیمه دائم استفاده نمایید. در ادامه به معرفی تکنیک دیجیتال بلیدینگ در چشم ها میپردازیم.

دیجیتال بلیدینگ چشم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دیجیتال بلیدینگ یکی از جدیدترین روش های آرایش دائم بوده که در حال حاضر فقط با دستگاه و کارتریج های آمیا قابل اجرا می باشد. در دیجیتال بلیدینگ چشم با کاشت رنگدانه در اطراف چشم میتوان بن مژه، خط چشم و یا سایه چشم ایجاد نمود و همیشه آرایشی طبیعی و ملایم در چشم ها داشت. ماندگاری دیجیتال بلیدینگ با توجه به نوع پوست و مراقبت های بعد از آن، بین 1 تا 3 سال می باشد.

تکنیک آیشیدینگ با دیجیتال بلیدینگ

یکی دیگر از جدیدترین تکینیک هایی که با این روش انجام می شود، سایه چشم است. آیشیدینگ ترکیبی از یک خط ظریف و سایه ای بسیار طبیعی و پودری می باشد که برای اصلاح کار قدیمی و پخش شده و تبدیل آن به سایه ای طبیعی و زیبا بسیار مناسب می باشد. همچنین در افرادی که فرم چشم هایشان افتاده و به سمت پایین است با آیشیدینگ می توان به آن ها فرم داد. افرادی هم که چشم های رنگی و روشن دارند با آیشیدینگ می توانند زیبایی خود را بیشتر نمایان کنند.

دیجیتال بلیدینگ چشم چیست و چه ویژگی هایی دارد و روش انجام آن چگونه است؟

بن مژه و خط چشم با دیجیتال بلیدینگ

در دیجیتال بلیدینگ چشم ها، می توان خطی بسیار ظریف در بین مژه ها ایجاد کرد که به آن بن مژه می گویند. بن مژه باعث پرتر دیده شدن مژه ها شده شادابی بیشتری به همراه دارد.

 از دیگر کاربردهای دیجیتال بلیدینگ چشم می توان به خط چشم و سایه چشم نیمه دائم اشاره کرد که به شما کمک می کند تا همیشه آرایش طبیعی و زیبا داشته باشید. اگر شما شاغل هستید و وقت آرایش روزانه ندارید، یا ورزشکار هستید و ترجیح می دهید در باشگاه و استخر هم آرایش داشته باشید و یا کشیدن خط چشمی متقارن و زیبا برای شما کار دشواری است، می توانید با انجام دیجیتال بلیدینگ، همیشه خط چشمی ظریف و زیبا داشته باشید.

نکات بهداشتی و ایمنی در دیجیتال بلیدینگ

چشم ها یکی از حساس ترین اجزای صورت هستند که به راحتی آلودگی جذب کرده و دچار عفونت می شوند. به همین دلیل برای انجام دیجیتال بلیدینگ باید نکات بهداشتی را کاملاً رعایت کنید تا از ایجاد هرگونه حساسیت و عفونتی جلوگیری شود. مهمترین موردی که در دیجیتال بلیدینگ چشم ها باید به آن توجه کنید، دستگاهی است که برای انجام این کار استفاده می شود. در حال حاضر تنها دستگاه استاندارد و ایمن برای دیجیتال بلیدینگ در ایران، دستگاه آمیا بوده که از back flow جلوگیری کرده و امکان انتقال بیماری با استفاده از آن وجود ندارد که در مقاله ویژگی های دیجیتال بلیدینگ ابرو به صورت کامل توضیح داده شد.

استفاده از ملزومات استریل در دیجیتال بلیدینگ

همانطور که ذکر شد، چشم ها بسیار حساس بوده و به راحتی با هرگونه آلودگی ممکن است دچار عفونت یا حساسیت شوند. به همین دلیل برای انجام دیجیتال بلیدینگ، تمام ملزومات یکبار مصرف می بایست استریل باشند و حتما از پیگمنتر خود بخواهید تا لوازم یکبار مصرف را در مقابل خود شما باز و استفاده نماید. همچنین لوازمی که یکبار مصرف نیستند هم می بایست قبل و بعد از انجام کار با استفاده از محلول های ضدعفونی کننده تمیز و استریل شوند.

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ چقدر است؟

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ چشم در صورتی که با تکنیک و مهارت کافی اجرا شده باشد بین 1 تا 3 سال می باشد. مدت زمان ماندگاری نیز علاوه بر تکنیک و مهارت پیگمنتر به نوع پوست فرد و مراقبت های بعد از انجام کار نیز بستگی دارد. در پوست های چرب، آرایش دائم چشم ها، ماندگاری کمتری نسبت به پوست های خشک و معمولی خواهد داشت.

عوامل موثری در ماندگاری دیجیتال بلیدینگ چشم

علاوه بر نوع پوست، مراقبت های بعد از این کار نیز در زمان ماندگاری آرایش دائم، تاثیر دارند. بعد از انجام دیجیتال بلیدینگ، حداقل روزی یکبار می بایست چشم ها را با ویتامین A چشمی چرب نمایید. همچنین بعد از آرایش دائم باید مراقب باشید تا دست آلوده و یا هر وسیله دیگری با چشم ها تماس نداشته باشد تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنید.

قبل از انجام دیجیتال بلدینگ، تمام موارد ذکر شده را کاملاً بررسی نمایید. توجه داشته باشید که آرایش دائم چشم ها ماندگاری بالایی دارد پس در انتخاب پیگمنتر و مدل آرایش دائم چشم دقت کنید.

دیگر مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.