دلیل تیرگی لب در میکروپیگمنتیشن چیست و چطور میتوان رفع کرد؟

تیرگی لب بعد از تاتو یکی از مشکلاتی است که برای افراد مختلف ممکن است ایجاد شود و حس و ظاهری ناخوشایند را برای هر کسی میتواند ایجاد نماید. در این مقاله قصد داریم دلیل این اتفاق و همچنین روش حل این مشکل را بررسی کنیم که چرا در ابتدا مشکل تیرگی لب ها ایجاد میشود و در نهایت چطور میتوان آن را حل کرد؟

علت تیرگی لب بعد از میکروپیگمنتیشن

تغییر رنگ تاتو لب بعد از میکروپیگمنتیشن می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد. یکی از دلایل آن فشار دست نامناسب پیگمنتر در حین کار است. دلیل دیگر آن میتواند عدم رفع کبودی خود لب‌ها قبل از شروع کارباشد. همچنین خشکی پوست لب هم می‌تواند باعث ایجاد کبودی و تیرگی در لب ها بعد از کار میکروپیگمنتیشن شود.

چرا بعد از میکروپیگمنتیشن با تغییر رنگ لب روبرو می‌شویم؟

تغییر رنگ لب بعد از میکروپیگمنتیشن لب موضوعی طبیعی بوده و همیشه بعد از میکروپیگمنتیشن، لب ها بین 5 تا 6 درجه ریزش رنگ خواهند داشت. اما تغییر رنگ به کبودی غیر طبیعی بوده و دلایلی که در ادامه توضیح می دهیم در این تغییر رنگ به کبودی موثر هستند. لطفا توجه داشته باشید که پیگمنتر حتما باید متناسب با نوع لب مراجعه کننده، رنگ مناسب را انتخاب کند. هر چقدر مهارت پیگمنتر در زمینه رنگ‌شناسی و روش‌های ترکیب رنگ بیشتر باشد، قطعا در مرحله اول به خوبی کار خود را پیش خواهد برد.

 

حتما برای توسعه مهارت‌های خود تحت نظر مربی حرفه‌‌ای آرایش دائم اطلاعات و مهارت خود را بیشتر کنید، همچنین می‌توانید از انواع دوره‌های مجازی آموزش میکروپیگمنتیشن هم بهره ببرید. در ضمن با راهنمای انتخاب رنگ آمیا نیز میتوانید ببینید که برای هر تناژ خاصی از رنگ پوست چه رنگ هایی از سری رنگ های آمیا مناسب هستند. جهت بررسی ارتباط رنگ پوست و رنگ انتخاب شده از کالر فایندر آمیا استفاده کنید.

شیوه صحیح آرایش دائم در لب‌های تیره

اگر مراجعه کننده از ابتدا لب های کبودی داشته باشد، در این حالت پیگمنتر باید برای رفع کبودی لب ها از رنگ نارنجی مانند رنگ پاپایا از سری رنگ های ارگانیک آمیا استفاده کند. رنگ پاپایا به خنثی کردن کبودی لب کمک زیادی می‌کند. در نظر داشته باشید، اگر شخصی که لب‌های کبودی دارد، رنگ گوشتی را برای لب های خود انتخاب کند، در صورتی که شما دقیقا از رنگ گوشتی استفاده کنید، قطعا لب‌های وی پس از مدتی کاملا بنفش شده و کبودی لب‌ها مشهودتر خواهد بود.

به همین دلیل باید در مرحله اول از رنگ‌های مخصوص مانند پاپایا برای رفع کبودی لب ها استفاده شود. به این ترتیب بعد از رفع کبودی لب ها شرایط برای استفاده از رنگ هایی مثل رنگ گوشتی مناسب شده و می‌توانید رنگ گوشتی را برای ادامه کار میکروپیگمنتیشن استفاده نمائید. بنابراین هر پیگمنتری در ابتدا باید ایرادات رنگ لب مراجعه‌کننده خود را برطرف کند، سپس به ادامه کار بپردازد، تا بعد از گذشت مدتی نتیجه دلخواه دیده شود. البته به صورت کلی برای لب های کبود پیشنهاد می شود فقط از رنگ های با تناژ های نارنجی، گلبهی و قرمز های روشن استفاده نمایید.

میزان مهارت پیگمنتر در ایجاد رنگ مناسب لب

البته عامل دیگری که در حین میکروپیگمنتیشن لب ها و کاشت رنگ و البته تیرگی لب در میکروپیگمنتیشن اهمیت زیادی پیدا می‌کند، میزان مهارت‌های پیگمنتر است. توانایی عالی در کنترل میزان فشار دست بر روی موضع بسیار مهم است. این توانایی یکی از شاه کلیدهای مهم در پیشرفت کار هر پیگمنتری است. همین توانایی و مهارت تاثیر بسیار زیادی بر روی خروجی کار دارد. یکی از علل تیرگی و کبودی‌های ایجاد شده بر روی لب‌ ناشی از فشاردست زاد پیگمنتر در حین کار میکروپیگمنتیشن است. مهارت پیگمنتر می‌تواند تا 98% موفقیت کار میکروپیگمنتیشن لب مراجعه‌کننده را تضمین کند.

بدون درمان خشکی پوست لب، انجام میکروپیگمنتیشن ممنوع!

میزان رطوبت لب تاثیر زیادی بر روی روند کار و نتیجه نهایی دارد. اگر لب‌های مراجعه‌کننده خشک است، قطعا در زمان انجام آرایش دائم لب، دچار مشکل خواهید شد. مهمتر از همه اینکه پس از گذشت مدتی احتمال دیدن تیرگی و کبودی در آن نیز وجود دارد. در نتیجه حتما دو هفته قبل از زدن هاشور لب یا هر کدام از روش‌های تاتو لب، باید مراجعه‌کننده از یک ویتامین عالی برای تقویت و رفع خشکی لب‌هایش استفاده کند.

 

جمع‌بندی

پیش از اجرا کار وضعیت لب‌های مراجعه‌کننده را به خوبی و دقت بررسی کنید. در صورتی که خشکی لب‌ها زیاد بود هرگز هیچ اقدامی انجام ندهید. متقاضی باید به مدت 2 هفته حداقل روزی 3 بار ، مرتب لب‌های خود را با یک ویتامینه یا با کرم وازلین چرب کند، تا در زمان کار پیگمنتر راحت‌تر بوده و همچنین خود مراجعه‌کننده نیز دچار مشکل نشود.

دیگر مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبانی مشتریان | سوالی دارید؟