چرا ایمنی کارتریج های میکروپیگمنتیشن مهم است؟

ایمنی در میکروپیگمنتیشن یکی از اصلیترین و مهمترین موضوعات در انجام آرایش دائم است، چراکه انجام آرایش دائم برای ابرو، لب و چشم بصورت کامل با سلامت و ایمنی بدن افراد در ارتباط است. از اینرو همه ما ابتدا می خواهیم ایمن باشیم و سپس زیبایی در اولویت دوم پس از ایمنی قرار میگیرد.

 

ایمنی در میکروپیگمنتیشن به چه معناست؟

برای درک بهتر ایمنی در میکروپیگمنتیشن ابتدا باید بصورت کامل در خصوص مکانیزم فعالیت میکروپیگمنتیشن اطلاعات داشته باشیم. روش انجام میکروپیگمنتیشن در حالت کلی به این صورت است که، فرد پیگمنتر با استفاده از دستگاه و سوزن هایی متصل به دستگاه، رنگ را در لایه زیرین پوست افراد قرار داده و طرح و نقش های مدنظر را ایجاد می‌نماید.

با توجه به ماهیت انجام میکروپیگمنتیشن، یعنی انتقال رنگدانه های زیست سازگار به لایه زیرین پوست، رفت و آمد سوزن سبب عبور از اصلی ترین گارد ایمنی بدن یعنی اپیدرم می شود. با توجه به این موضوع مهارت پیگمنتر و استریل بودن ابزار کاری اهمیت بسیار ویژه ای دارد. پیش از پرداختن به موضوع ایمنی کارتریج میکروپیگمنتیشن بهتر است به بررسی ساختار کارتریج میکروپیگمنتیشن بپردازیم.

 

ساختار کارتریج تاتو چگونه است؟

کارتریج های میکروپیگمنتیشن در داخل بدنه خود علاوه بر سوزن برای کاشت رنگ، دارای بخشی ارتجاعی به نام ممبران هستند که از ورود خون و لنف خارج شده از پوست فرد به داخل بدنه کارتریج جلوگیری مینماید. اما نکته بسیار مهم، وجود ممبران در کارتریج های استاندارد بوده و در بسیاری از کارتریج های تقلبی و غیراصل بجای ممبران یک فنر قرار گرفته است که هیچ مانعی برای ورود خون به داخل کارتریج نیست و نبود این قطعه می‌تواند باعث ایجاد مشکلات و بیماری های بسیاری شود.

همانند تمامی لوازم های آرایشی، کارتریج آرایش دائم هم یکی از لوازم شخصی برای هر فرد است. بطوریکه پیگمنتر باید برای هر فرد از یک کارتریج پلمپ و استریل استفاده نماید. این کارتریج ها جهت افزایش ایمنی یکبار مصرف هستند و پیگمنتر پس از انجام کار لزوما باید آنها را دور بیاندازد.

 

چرا ایمنی کارتریج میکروپیگمنتیشن مهم است؟

برای پاسخ به این سوال فقط کافیست با بیماری‌های واگیرداری که از طریق خون منتقل میشوند آشنا باشید. بیماری هایی نظیر ایدز، هپاتیت و دیگر امراض عفونی که با خون قابل انتقال هستند و در انجام میکروپیگمنتیشن انتقال آنها بدون ملاحظات ایمنی بسیار محتمل است. از اینرو پیش از انجام هر فعالیتی در حوزه میکروپیگمنتیشن ایمنی کارتریج میکروپیگمنتیشن در وهله اول اهمیت قرار میگیرد.

شما با انتخاب کارتریج ایمن حتی با قیمت کمی بالاتر از دیگر کارتریج ها سلامت و زیبایی را بصورت توامان خواهید داشت. پرسش مهم در زمینه ایمنی کارتریج ها این است که، پس از دانستن اهمیت ایمنی کارتریج در میکروپیگمنتیشن باید از چه کارتریجی استفاده کرد؟

 

مناسب ترین کارتریج میکروپیگمنتیشن در ایران

کارتریج تاتو آمیا، یکی از ایمن ترین و مناسب ترین کارتریج های میکروپیگمنتیشن است که با وجود طراحی استاندارد و کاملا ایمن و همچنین وجود ممبران در آن انجام عمل میکروپیگمنتیشن را صد در صد اصولی و امن مینماید. این کارتریج ها از مواد اولیه پزشکی ساخته شده اند و در اشکال مختلف جهت کاربردهای گوناگون نظیر آرایش دائم ابرو، لب و چشم و … مناسب هستند. از ویژگی های این کارتریج ها میتوان به انتقال سریع و ساده رنگ با توجه به طراحی سوزن و همچنین امکان ایجاد ظرافت بسیار بالا در کاشت رنگ اشاره کرد.

این کارتریج ها ساخت کشور آلمان بوده و دارای گواهینامه استانداردهای ISO13485، ISO9001:2000 و CE پزشکی در سراسر جهان هستند.

 

جمع بندی

با توجه به مواردی که گفته شد در نهایت می‌توان به این نکته مهم اشاره کرد که، انجام کار میکروپیگمنتیشن یکی از محبوب ترین فعالیتهای آرایشی برای بانوان است، اما رعایت نکات ایمنی در آن اهمیتی بسیار بیشتری از زیبایی دارد. چرا که زیبایی همراه با سلامتی ارزشمند است و فعالیتی که دارای ریسک برای سلامتی باشد از ابتدا مردود خواهد بود.

دیگر مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبانی مشتریان | سوالی دارید؟