میکروپیگمنتیشن با ایجاد آرایشی دائم و طبیعی طرفداران بسیاری در بین خانم ها دارد. اگر شما هم از علاقه مندان این روش هستید بهتر است قبل از انجام این فرایند در مورد اصول ایمنی میکروپیگمنتیشن بیشتر بدانید.

در میکروپیگمنتیشن انتقال رنگدانه ها به پوست از طریق سوزن های ظریفی انجام می شود. اگر این سوزن ها یکبار مصرف و استریل نباشند می توانند عواقب خطرناکی را برای مشتری و پیگمنتر به وجود آورند. همچنین عدم رعایت اصول بهداشتی در انجام میکروپیگمنتیشن می تواند باعث انتقال بیماری های عفونی به مشتریان شود.

اهمیت رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن

کنترل عفونت و جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر نظیر ایدز، هپاتیت و … یکی از دغدغه های جدی پزشکان، مسئولین بهداشت، کاربران و متقاضیان در انجام آرایش دائمی محسوب می گردد. به همین دلیل هرچه به جلو پیش می رویم مقررات بهداشتی در خصوص تجهیزات، ملزومات میکروپیگمنتیشن و نحوه انجام میکروپیگمنتیشن سخت تر و پیچیده تر می شود.

امروزه رعایت اصول ایمنی در میکروپیگمنتیشن، در بسیاری از مراحل انجام این کار دیگر فقط مخصوص پیگمنتر نیست، بلکه متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن نیز باید در این زمینه اطلاعات دقیق داشته باشد و حتماً از پیگمنتر خود بخواهد که با استفاده از دستگاه های ایمن، رنگ های استریل زیست سازگار و کارتریج های یکبار مصرف استریل، حداکثر تلاش خود را در پیشگیری و کنترل عفونت به عمل آورد.

نکات ایمنی در میکروپیگمنتیشن چه مواردی هستند؟ یک میکروپیگمنتیشن خوب با رعایت نکات ایمنی

رعایت اصول بهداشتی در هنگام انجام میکروپیگمنتیشن

ریسک مبتلا شدن متقاضی به بیماری نسبت به پیگمنتر کمتر است. زیرا اگر متقاضی در طول روز با یک پیگمنتر در ارتباط باشد، پیگمنتر در طول روز با چند متقاضی میکروپیگمنتیشن در ارتباط است. بنابراین عدم رعایت اصول ایمنی، ریسک انتقال بیماری برای پیگمنتر را افزایش خواهد داد. پس باید پیگمنتر رعایت اصول ایمنی و بهداشت را اول به خاطر خود، سپس برای شخصی که میکروپیگمنتیشن را برای او انجام می دهد رعایت نماید.

با توجه به ماهیت انجام میکروپیگمنتیشن، یعنی انتقال رنگدانه های زیست سازگار به لایه زیرین پوست، عبور از اولین و مهم ترین سد دفاعی بدن یعنی اپیدرم را ناگزیر می نماید. بنابراین شرایط انجام میکروپیگمنتیشن از قبیل محیط انجام کار، دستگاه، رنگ ها و ملزومات مورد استفاده و همچنین مهارت پیگمنتر بسیار حائز اهمیت است و در صورت عدم رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، بدون شک سلامت افراد با مخاطره جدی مواجه خواهد شد. به همین منظور حتماً قبل از انجام کار، با جدیت از حصول موارد فوق آگاه شوید.

همچنین توجه به این موضوع که پیگمنتر می بایست آموزش ها و مهارت های لازم  را در این زمینه کسب نموده باشد، بسیار حائز اهمیت است. پیگمنتر می بایست پیش از انجام کار، دستگاه را با مواد ضد عفونی کننده مناسب به دقت ضد عفونی کرده و از کیت استریل یکبار مصرف که تمام ملزومات مورد نیاز در انجام یک میکروپیگمنتیشن ایمن در آن قرار دارد، استفاده نماید.

نکات ایمنی در میکروپیگمنتیشن چه مواردی هستند؟ یک میکروپیگمنتیشن خوب با رعایت نکات ایمنی

نکات مهم در خصوص بهداشت در انجام میکروپیگمنتیشن

انتظاراتی که می بایست متقاضی انجام میکروپیگمنتیشن از پیگمنتر خود داشته باشد :

  • با توجه به حساسیت انجام میکروپیگمنتیشن، دقت نمایید این کار را افرادی برای شما انجام دهند که دوره های آموزشی لازم را گذرانده باشند و حتماً از آنها درخواست کنید تا گواهی آموزش خود را به شما ارائه نمایند.
  • مطمئن شوید که پیگمنتر از دستگاه ها و رنگدانه های ایمن و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده نماید.
  • حتماً از پیگمنتر بخواهید فرم رضایتنامه مشتری را به شما داده و پس از مطالعه، آن را امضاء نمائید و همچنین پس از اتمام کار برگه اطلاعات مراقبتی پس از میکروپیگمنتیشن را از پیگمنتر گرفته و به نکات مندرج در آن دقت نمائید.
  • دقت نمایید، پیگمنتر قبل از انجام میکروپیگمنتیشن کلیه لوازم را ضدعفونی نموده و از کیت استریل یکبار مصرف استفاده نماید.
  • از پیگمنتر درخواست نمائید قبل از انجام میکروپیگمنتیشن، طرح دلخواهتان را با توجه به ساختار چهره شما ترسیم نماید تا صورت شما از حالت طبیعی خارج نگردد.
  • دقت نمائید حتماً کلیه وسایل و لوازم یکبار مصرف نظیر کارتریج میکروپیگمنتیشن و… می بایست برای هر نفر تعویض گردد.

هشدار: کارتریج ها یکبار مصرف بوده و استفاده از کارتریج هایی که در جلسه قبل حتی برای خودتان مورد استفاده قرار گرفته در جلسات بعدی منع مصرف دارد. در صورت عدم رعایت این موضوع، احتمال ابتلا به بیماری های واگیر و عفونی خطرناک بسیار بالا می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.