نحوه انجام میکروپیگمنتیشن به چه صورت است؟ در میکروپیگمنتیشن پزشک یا پیگمنتر، با استفاده از دستگاه های مخصوص میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها را در لایه dermis پوست قرار می دهند. این فرآیند گاهی با تاتو اشتباه گرفته می شود. بهتر است بدانید که در مکانیسم میکروپیگمنتیشن در مقایسه با تاتو رنگدانه ها در عمق کمتری از پوست قرار داده می شوند. همچنین ساختار و ترکیب رنگ های میکروپیگمنتیشن با تاتو بسیار متفاوت است.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن چگونه است؟

در میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها باید در ناحیه ای از پوست قرار بگیرد که با حداقل آسیب به پوست بیشترین ماندگاری را تضیمن کنند. اگر رنگدانه ها در لایه سطحی پوست قرار بگیرند در اثر بازسازی پوست به سرعت از بین می روند و اگر در لایه های عمیق تری از پوست قرار بگیرند، یعنی در قسمتی که عروق خونی و فولیکول مو در آن لایه قرار دارند، رنگدانه ها به دلیل خون ریزی شسته و محو خواهند شد.

در فرآیند میکروپیگمنتیشن قرار دادن صحیح رنگدانه ها در لایه میانی پوست (Dermis) بسیار مهم است. به این دلیل که تنها با قرار گرفتن رنگدانه ها در لایه Dermis به پوست آسیبی نمی رسد و رنگ ها ماندگاری طولانی تری دارند.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن به چه صورت است و چه فاکتور هایی در آن تاثیر گذار است

نقش کارتریج های میکروپیگمنتیشن در انجام کار آرایش دائم

فرآیند دیگری که در مکانیسم میکروپیگمنتیشن روی می دهد، شکافتن پوست توسط کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن است.دقت و ظرافت شکافی که سوزن دستگاه های میکروپیگمنتیشن در پوست ایجاد می کنند در انتقال رنگ بسیار اثر گذار است. اگر سوزن کارتریج ها دقیق و ظریف برش داده نشده باشند و اندکی برجستگی روی تراش لبه های سوزن وجود داشته باشد، حرکت سوزن در پوست روان نبوده و با گیر کردن سوزن در پوست باعث ایجاد پارگی می شود.

در این عارضه که اثر چتری نام دارد هنگام خروج سوزن، پوست با سوزن بالا کشیده می شود. کشیده و پاره شدن پوست در اثر حرکت سوزن باعث ایجاد زخم، ترشح و ترومال اپیدرم می شود. در این حالت رنگدانه ها همراه با ترشحات و مایع لنفی از پوست خارج می شوند و انتقال رنگ به خوبی صورت نمی گیرد. اما، در صورتی که سوزن ها به صورت کاملاً صاف و صیقلی طراحی شده باشند، سوزن با حداقل آسیب در پوست حرکت می کند و انتقال رنگ به خوبی انجام می شود.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن به چه صورت است و چه فاکتور هایی در آن تاثیر گذار است

نقش دستگاه میکروپیگمنتیشن در روش انجام آرایش دائم

عامل دیگری که در فرآیند میکروپیگمنتیشن اثر به سزایی دارد، قدرت و دقت دستگاه میکروپیگمنتیشن است. اگر دقت دستگاه بالا باشد و منافذی را به صورت مرتب و منظم با اندازه یکسان ایجاد کند، نتیجه نهایی زیبا و طبیعی خواهد شد. در غیر این صورت ممکن است شاهد تغییر رنگ و تغییر ضخامت در خطوط ایجاد شده باشیم.

 همچنین ویژگی مهم دیگری که در مکانیسم میکروپیگمنتیشن بسیار مهم است ثابت ماندن عمق نفوذ سوزن در طی فرآیند است. اگر عمق نفوذ سوزن با تغییر ضخامت پوست تغییر کند، در نتیجه در نواحی که پوست ظریف است، رنگدانه ها در عمق بیشتری از پوست قرار می گیرند و در نواحی که پوست ضخیم است، رنگدانه ها در عمق کمتری از پوست قرار خواهند گرفت. به همین دلیل خطوطی که ایجاد می شود در برخی نواحی ضخیم تر و در برخی نواحی ظریف تر می شوند و نتیجه نهایی بسیار غیر یکنواخت و غیر طبیعی خواهد شد.

پس برای کسب بهترین نتایج در میکروپیگمنتیشن علاوه بر حرفه ای بودن باید دستگاه ها و ملزومات تخصصی و پیشرفته را نیز تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.