آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن چیست

میکروپیگمنتیشن چیست؟ فرآیند کاشت رنگدانه در عمق مشخصی از پوست را میکروپیگمنتیشن می نامند. رنگدانه های استفاده شده در این فرآیند باید زیست سازگار باشند تا بعد از قرار گرفتن در پوست باعث ایجاد حساسیت و عفونت نشوند. میکروپیگمنتیشن بر اساس اصول علمی و پزشکی طراحی شده است بنابراین دستگاه هایی که در میکروپیگمنتیشن استفاده می شوند باید با استانداردهای پزشکی کاملاً مطابقت داشته باشند. همچنین، ملزومات مورد استفاده در این روش باید یکبار مصرف باشند و بر اساس روش های استاندارد استریل شده باشند.

میکروپیگمنتیشن چیست

برای پاسخ به سوال میکروپیگمنتیشن چیست باید گفت میکروپیگمنتیشن برای ترمیم، قرینه سازی و بهبود زیبایی طبیعی چهره انجام می شود. در این فرآیند تمامی اصول بهداشتی و کنترل عفونت رعایت شده و این تکنیک علاوه بر آرایش دائم، در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد. بر خلاف میکروپیگمنتشن، تاتو روشی پر خطر و غیر بهداشتی است که با هدف نقاشی بر روی صورت و بدن انجام می شود.

نتایج بدست آمده از تاتو غیر طبیعی بوده و معمولاً با پخش و تغییر رنگ همراه است. این روش مدت ها در مراکز غیر مجاز انجام گرفته و باعث ایجاد عوارضی مانند تورم، خارش، حساسیت، هپاتیت B و C و HIV شده است. پاک کردن رنگ های تاتو تقریبا غیر ممکن است و عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.

استاندارد های میکروپیگمنتیشن

در صورت استفاده از دستگاه ها و رنگ های غیر استاندارد، میکروپیگمنتشن ممکن است عوارض خطرناکی برای مشتریان شما به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به بیماری های ایدز، هپاتیت، عفونت و حساسیت اشاره کرد. بنابر این دستگاه های و کارتریج های میکروپیگمنتیشن باید بر اساس استاندارهای ISO 13485 و CE پزشکی طراحی شده باشند. رنگدانه های میکروپیگمنتیشن نیز باید با استاندارد های اروپا یعنی ResAp (2008) مطابقت داشته باشند.

گذراندن دوره های میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن آرایش دائمی را در چهره افراد ایجاد می کند. اگر نتیجه نهایی با خواست و نظر مشتری متفاوت باشد و یا متناسب به چهره فرد نباشد، ممکن است باعث ایجاد آسیب های روحی در فرد شود. به همین دلیل یک پیگمنتر حتماً باید دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن، تکنیک های انجام کار، اصول زیبا شناختی، طراحی چهره و … را گذرانده باشد تا کاری حرفه ای را به مشتریان خود ارائه دهد.

دیگر مقالات آموزشی آمیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبانی مشتریان | سوالی دارید؟